Latest News

Τετάρτη 19 Αυγούστου 2020

Με όργια Ντι Μαρία και Νεϊμάρ η Παρί για πρώτη φορά σε τελικό Champions League - Δια περιπάτου 3-0 την Λειψία

Με τον Ντι Μαρία να έχει γκολ και δύο ασίστ, η ανώτερη Παρί προηγήθηκε...
2-0 στο πρώτο 45λεπτο, νίκησε τελικά 3-0 τη Λειψία και πέρασε για πρώτη φορά στον τελικό του Champions League.
Με τον Ντι Μαρία να έχει… διαολεμένα κέφια, «σερβίροντας» το πρώτο γκολ στον Μαρκίνιος στο 13ο λεπτό, πετυχαίνοντας ο ίδιος το δεύτερο στο 42’ από μαγική ασίστ του Νεϊμάρ και δίνοντας την ευκαιρία στον Μπερνάτ να «γράψει» από νωρίς -στο 56ο λεπτό- το τελικό σκορ, οι «πρωτευουσιάνοι» έγραψαν ιστορία πηγαίνοντας πρώτη φορά στην ιστορία τους στον τελικό!
Από… κοντά και ο Νεϊμάρ που εκτός από ασίστ είχε και δύο δοκάρια, στο 7’ και στο 35’, ενώ έκανε ό,τι ήθελε τους αντιπάλους του δείχνοντας μετά την Αταλάντα και σήμερα ότι είναι «καυτός».