Latest News

Τετάρτη 4 Μαρτίου 2020

Νίκη Ολυμπιακού στο ΣΕΦ στο ντέρμπι αιωνίων - Καταγγελίες Παναθηναϊκού για επιθέσεις

Με τον Παναθηναϊκό σε κακή ημέρα έξω από τα 6,75μ. (1/20), ο Ολυμπιακός νίκησε...

81-78 στο ΣΕΦ και έτσι παρέμεινε ζωντανός για την οκτάδα (12-15).

Ο Ολυμπιακός αποδείχθηκε πιο ψύχραιμος στο τέλος και με πρωταγωνιστή τον ΜακΚίσικ νίκησε 81-78 τον Παναθηναϊκό, ο οποίος είχε 1/20 τρίποντα.
Καταγγελίες Παναθηναϊκού για επιθέσεις
Από την πλευρά του Παναθηναϊκού έγιναν καταγγελίες για επιθέσεις στα αποδυτήρια στο ημίχρονο, ενώ ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος αποχώρησε από το ΣΕΦ στην ανάπαυλα. ενώ στη συνέχεια κατήγγειλαν και νέα επίθεση μετά τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
Οι πράσινοι έλεγαν πως «πριν δυό λεπτά οι καρτελάκηδες αυτοί έκαναν ντου να μπουν στα αποδυτήρια γιατί νόμιζαν ότι είναι ακόμη μέσα ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος».