Latest News

Κυριακή 9 Ιουνίου 2019

Κατώτερη των περιστάσεων η Εθνική με την Ιταλία (ΒΙΝΤΕΟ)

Χωρίς να προβάλλει ιδιαίτερη αντίσταση η Εθνική Ελλάδας ηττήθηκε από την Ιταλία με 0-3 για τα προκριματικά του Euro 2020. ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ
Η «σκουάντρα ατζούρα» μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και το «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο σημείωσε και τα τρία της γκολ μέσα σε εφτά λεπτά.
Τα γκολ της Ιταλίας πέτυχαν οι: Μπαρέλα στο 24′, Ινσίνιε στο 30′ και Μπονούτσι στο 33′. Η Εθνική δεν κατάφερε σχεδόν σε κανένα σημείο του αγώνα να φανεί απειλητική για την εστία του Σιριγκού, αν εξαιρέσουμε ένα σουτ του Φορτούνη στο 69′. Αντίθετα, η Ιταλία είχε και άλλες ευκαιρίες να σημειώσει περισσότερα γκολ, αλλά έπεσε πάνω στον Μπάρκα που έκανε τουλάχιστον τέσσερις σπουδαίες αποκρούσεις.
Το παιχνίδι μετά τα γκολ του πρώτου ημιχρόνου πήγε σε πολύ αργό ρυθμό αφού τα πάντα είχαν κριθεί. Επόμενος αντίπαλος για την Ελλάδα θα είναι την Τρίτη 11/6 η Αρμενία.